• slider
  • slider
  • slider

Ekologia

Ekoterm Plus

Dzięki możliwości dowozu do trudno dostępnych miejsc, stanowi doskonałą alternatywę dla gazu ziemnego, którego linie przesyłowe omijają wsie, przedmieścia dużych miast czy też tereny górskie. Charakteryzuje się niską zawartością siarki i jest praktycznie bezodpadowym paliwem. Dlatego też zaleca się go do ogrzewania budynków w miejscowościach uzdrowiskowych i turystycznych. Niska zawartość siarki, to także gwarancja dłuższej żywotności i wyższej sprawności palników.

Jeśli zastosujemy Ekoterm Plus w przemyśle, to oprócz niematerialnych wartości, jak przyjaźniejsze funkcjonowanie firmy wobec środowiska, będziemy również ponosić mniejsze opłaty środowiskowe.

Ekoterm Plus jest również bezpiecznym źródłem energii. Jego wysoka temperatura zapłonu ogranicza ryzyko przypadkowego zapłonu lub wybuchu. Zapewnia wysoki format użytkowania i gwarantuje jego pełne bezpieczeństwo.

Ekoterm Plus różni się od gazu płynnego tym, że jego instalacja może znajdować się w piwnicy – typowym w polskich domach miejscu dla kotłowni.